Dobieramy muzykę profesjonalnie

 

Publishing

Kulczycki

Pianista, aranżer, kompozytor muzyki filmowej. Słyszeliście już jego muzykę w soundtrackach komedii romantycznych, dramatów i dokumentów, a nawet w popularnych spotach reklamowych. Do tej pory Kulczycki był odpowiedzialny za wiele ścieżek dźwiękowych, teraz jednak zdecydował się wypuścić całkowicie solowy materiał i skomponować soundtrack do własnego życia. W 2020 r., we współpracy z wytwórnią MTJ, ukazała się debiutancka płyta kompozytora: Kulczycki  (Non)Calm Stories. To przepiękne ilustracje fortepianowe pełne spokoju i niepokoju jednocześnie, wachlarza emocji i prawdziwej wirtuozerii. 

 

O płycie napisał dla Jazz.pl Dionizy Piątkowski: to debiut solowy pianisty obejmujący ciekawe i sugestywne interpretacje, „piano song book” - od „Mazurka in A-Minor” Fryderyka Chopina po „Hotel California” The Eagles. Ale są też - utrzymane w podobnym stylu, barwie i nastroju - autorskie kompozycje. Kulczycki jest bowiem pianistą, który nie boi się eksperymentowania ze swoją twórczością, jest znakomitym aranżerem, a jego zainteresowania muzyczne sięgają bardzo daleko.

 

Kulczycki jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Orkiestracji w Berklee Collage of Music. Tworzy muzykę do filmów, reklam, stacji telewizyjnych.

 

Skomponował m.in. muzykę do filmów fabularnych takich jak „Banksterzy”, „Dzień dobry, Kocham Cię”, „Porady na zdrady”, czy „Pech to nie grzech”, a także filmów dokumentalnych "Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana", „Czasem śnię, że latam” i innych.  

 

Fot. Wiktor Franko