Dobieramy muzykę profesjonalnie

 

Publishing

Jerzy Mazzoll

Jerzy Mazzoll – uważany za jednego z najciekawszych klarnecistów w Polsce (Jazz Forum) wraca z autorską muzyką. Kompozytor i autor tekstów, pierwszy polski basklarnecista, twórca gatunku jass, wybitny improwizator. 
 

Wykorzystuje w swojej grze zarówno elementy klasyki jak i muzyki współczesnej; reprezentuje linię jazzowych klarnecistów: Goodman, La Porta, Giufree, Lacy(ss). Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znakomitymi postaciami europejskiego jazzu, jako klarnecista i kompozytor: Django Bates, Alfred Harth, Jeffrey Morgan, Vytautas Labutis, Niels Landgren, Tony Oxley – ten ostatni, znany perkusista, wyprodukował płytę Mazolla  „Newborn” trio Perplex: Mazzoll - Chastka – Hölker, wydaną w Europie Zachodniej. 


Słuchacze znają Mazzolla z płyt pod jego nazwiskiem, jak „Rozmowy s Catem” we współpracy z Kazikiem Staszewskim, a dźwięk jego instrumentu z pewnością rozpoznają na krążkach takich jak „12 groszy” Kazika, czy tytułów wydanych przez Kury Tymona Tymańskiego. Jerzy Mazzol jest autorem muzyki do awangardowych filmów i multimedialnych instalacji (Bolero, Point City, Midnight Shakespeare) w Polsce, Holandii i Niemczech. 


Skomponował również muzykę do pełnometrażowego filmu fabularnego „Jutro będzie niebo” w reż. J. Marszewskiego i filmu dokumentalnego „Słowa jak ściany” o Małgorzacie Hillar (TVP2).


W 2022 ukazała się jego najnowsza płyta Mazzolla „Być”, skomponowana i wyprodukowana razem z Michałem Szturomskim (Duchy, Afro Kolektyw). 

 

Tytuł: Niebo ziemia słońce
Tytuł: Trzecie życie
Tytuł: Pojednanie
Tytuł: The Habit Of Singing To Oneself