Dobieramy muzykę profesjonalnie

 

Publishing

Michał Szturomski

Z wykształcenia muzykolog, od wielu lat związany z warszawską i poznańską sceną altenatywną - ma na koncie ponad 20 wydanych płyt ze swoim udziałem (między innymi Afro Kolektyw, Nerwowe Wakacje, Duchy, Provinz Posen, Muchy, Szczyl). Jest założycielem labela Wytwórnia Krajowa promującego polską muzykę niezależną - pod szyldem wydawnictwa ukazało się już ponad dwadzieścia zrealizowanych projektów, miedzy innymi płyty jazzowego zespołu Niechęć, teatru Pożar w Burdelu, czy zespołów takich jak Organizm, Hotel Kosmos, i wiele innych. W 2016 roku nakładem Requiem Rec. ukazała się jego pierwsza debiutancka płyta – eksperymentalne słuchowisko "Sowy Polski Podział Gatunkowy". W 2019 razem z Michałem Wiraszko z zespołu Muchy stworzył projekt Provinz Posen. Płyta zespołu była nominowana w kategorii muzyka świata do nagrody muzycznej Fryderyk. 


Autor muzyki do filmów „Reakcja Łańcuchowa” (2017) jako duet MNKR z Michałem Wiraszko oraz „Powracającej Fali” - wielokrotnie nagradzanego dokumentu o festiwalu w Jarocinie. 
 

Aktywnie działa zarówno jako wszechstronny instrumentalista, muzyk sesyjny, kompozytor i producent muzyczny. 
 

W 2022 roku ukazała się solowa płyta legendy yassu - Jerzego Mazzolla - Być, na której Michał Szturomski pełni rolę producenta muzycznego, współautora i instrumentalisty.